Bionanogen Teknoloji Geliştirme Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

BioNanoGen şirketi, Biyoteknolojiyle ilgili araştırma ve deneysel geliştirme faaliyetlerinin yürütülmesi ve sonuç olarak ortaya çıkan prototipler ile yeni teknoloji ürünlerin üretim ve satışını gerçekleştiren yeni nesil bir teknoloji geliştirme firmasıdır. Firma Türkiye ve Dünya’da sağlık alanında dünya standartlarında hasta başı teşhis kit ve cihaz sistemleri üretmek adına yeni teşhis teknolojilerinin tasarlanması ve geliştirilmesini sağlamaktadır.

BioNanoGen şirketi 2017 yılında kanser ve enfeksiyonel hastalıkların erken teşhisi için geliştirdikleri patent başvurulu ‘Nükleik asit analitik teşhis çip ve cihazı’ için İzmir Ekonomi Üniversitesi ön kuluçka şirketi olarak faaliyetlerini tasarladığı teknoloji ile özel ve devlet yatırımları almış ve yeni bir AR-GE laboratuvarı kurmuştur. Bu yeni nesil ürünlerin prototiplerin ve biyomedikal teknolojilerin geliştirilmesi ve sağlık hizmetlerinde kullanıma kazandırılması konusunda çalışmalarına devam etmektedir. BioNanoGen dünyada üretilmemiş tamamen yerli çip, kit ve cihaz sistemi ile global bir şirket olma yolunda hızla ilerlemektedir. Hedef biyoteknolojinin sağladığı olanakları geliştirerek erken teşhis yoluyla toplum sağlığının iyileştirilmesi ve daha sağlıklı bir topluma ulaşılmasıdır.

Ekibimiz

Sait Fatih Karakaya
Sait Fatih Karakaya
Yönetim Kurulu Başkanı
İzmir Ekonomi Üniversitesi Mühendislik ve Bilgisayar Bilimleri Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği bölümünden 2016 yılında mezun oldu.

Detay
Emirhan Görümlü
Emirhan Görümlü
İşletmeci ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili
İngiltere Cambridge’de Anglia Ruskin Üniversitesi Uluslararası İşletme Stratejisi bölümünden 2015 yılında mezun oldu.

Detay
Bilgehan Görümlü
Bilgehan Görümlü
Endüstri Mühendisi ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili
İzmir Ekonomi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden 2016 yılında mezun oldu.

Detay